Prim. dr. sc. Marina Peklić, dr.med.

Specijalistica interne medicine, subspecijalistica intenzivne medicine i nefrologije

Podružnica: Zagreb

Prim. dr. sc. Marina Peklić diplomirala je 2005. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Dobitnica je Rektorove nagrade za znanstveni rad «Pseudokolinesteraza u bolesnika s alkoholnom cirozom jetre» (2005. godine). Obavezni pripravnički staž u trajanju od jedne godine odradila je u Klinici za dječje bolesti Zagreb. Stručni ispit položila je 2006., nakon čega je započela sa specijalizacijom iz interne medicine u Kliničkom bolničkom centru Zagreb. Specijalistički ispit iz interne medicine položila je 2011. godine, a subspecijalistički ispit iz intenzivne medicine 2015. godine. 2019. obranila je doktorsku disertaciju, a 2021. položila drugi subspecijalistički ispit, iz nefrologije. 2022. godine stekla je naslov Primarijus. Aktivna je članica mnogih društava, a za izdvojiti je članstvo u Hrvatskom liječničkom zboru, Hrvatskom društvu za kliničku prehranu, European Society for Nutrition and Metabolic Care, Hrvatskom društvu za nefrologiju, dijalizu i transplantaciju, Hrvatskom društvu za bubreg, Hrvatskom društvu za hipertenziju, te Hrvatskom društvu za nadomještanje funkcije organa, u kojem ujedno obnaša dužnost tajnice društva.